Nápověda pro vyhledávání

Formulář pro rozšířené vyhledávání obsahuje v první řadě políčko "Hledaný text", do kterého zadejte výraz, který chcete vyhledat. Můžete zadat jedno slovo nebo spojení. Použít můžete i speciální operátory (viz níže).

Co prohledávat? Jaké prvky stránek?

Prohledávat můžete kromě vlastního textového obsahu stránek i další prvky webu. Konkrétně se jedná o titulky stránek a jejich popisy (meta tag description). Tyto popisy stránek nejsou vidět, nicméně mohou obsahovat stručné shrnutí obsahu dané stránky, proto je vhodné hledat v nich.

Pokud si však přejete hledat jen v některém z výše uvedených prvků stránek, můžete vyhledávání takto omezit zaškrtnutím/odškrtnutím příslušných voleb ve formuláři.

Jaké části webu prohledávat?

Web se může skládat z více částí. Kromě hlavního textového obsahu může obsahovat například i fotogalerii nebo knihu návštěv. Pokud si přejete omezit vyhledávání jen na některé tyto oblasti, vyberte je (označte zaškrtnutím) z příslušné volby ve skupině formulářových prvků.

Jak upřesnit hledaný výraz?

Bylo na Vámi zadaný hledaný termín nalezeno příliš mnoho výsledků? Pravděpodobně jste zadali příliš obecný či často se vyskytující výraz. Hledaný výraz je tedy vhodné upřesnit. K tomu slouží speciální operátory. Bez použití těchto operátorů je totiž v případě zadání víceslovného výrazu vrácen každý záznam, který obsahuje alespoň jedno z uvedených slov výrazu. Použijte tedy tyto operátory pro upřesnění Vámi hledaného textu.

Příklad:
  • apple banana - vyhledá všechny záznamy obsahující slovo apple nebo slovo banana
  • apple +banana - vyhledá všechny záznamy obsahující slovo apple a současně slovo banana, případně pouze slovo banana (musí obsahovat slovo banana, ale nemusí obsahovat slovo apple)
  • apple -banana - vyhledá všechny záznamy, které obsahují slovo apple, ale neobsahují slovo banana (musí obsahovat slovo apple, ale nesmí obsahovat slovo banana)
  • "apple banana" - vyhledá pouze ty záznamy, které obsahují přesnou frázi apple banana

 

Náhodná fotografie

Dara a Danny se na několik dní vrátili na místo, kde se narodili
Zpět na chalupě #02
Hledání
Chcete také podobný web?